İnsanlığın ilk senelerından itibaren sağlam çok misil bilgiye inmek için çaba gösterilmiştir. Bilginin en sağlıklı ve en tabii yolu kesinlikli deneyimleyerek örenmek olmaktadır. Ama hasetmüzde biryoğun biliminin deneyim yolu ile öğrenilmesi hem çetin hem de olabildiğince ağır olabilmektedir. Bilgelik Nedir? Bugün sağlam çok şahıs cihetında bilgiye inmek olabildiğince palas olmaktadır. Ama ilk insanoğlu için bu gestalt hem palas değil hem de sağlıklı bir yolu olmamaktadır. Bilgiye idrak istediği insanoğluın iletiye gitmesine katkı sağlayıcı olabildiğince önemli bir gestalt olmaktadır. Bugün sağlam çok şahıs internet ara buluculığı ile bilgiye ulaşabilmektedir. Ama ilk insandan yola çıkılması gerekir ise ilk beniâdem dünyaya ulaşınca barınma bilgisini edinir. Bu bilgiyi edinir iken ekseri dış platformın olabildiğince ağır olması nazar önünde bulunmaktadır. Bu nedenle sağlam çok misil tecrübe ve yönılma yolunu bulmuştur.

Bu ilk beniâdem barınmayı bulduktan sonra Ekmek yemsin gerektiğini hissetmiştir. Bu batmak yenilmesi için hangi bitkilerin sağlıklı hangisinin ziyanı evetğu bilgisini gine deneyerek öğrenilmektir. Ama bu öğrenmeler olabildiğince çetin ve ağır yollar olarak bilinmektedir. İlk insanlıktan sonra kendi köy ve kendi şehirlerini oluşturan bireyler için olabildiğince önemli bir şey ise dehalet olmaktadır. Bu korunmalar vahşi hayvanlar yön köylerin hücumsı şeklinde olabilmektedir. Bu nedenle silah özümlemeının bilgisini edinmiştir. Devamında bireyler henüz sağlıklı bir hayatın elde edilmesi için bu defa aygıt özümlemeına ilk etapını atmıştır. Bu süreden sonra yeni bir gestalt ortaya çıkmaktadır. Bu insanoğluın hayatlarını kolaylaştırmak için en önemli şey olan eşya özümlemeı olmaktadır. Bugün insanlığın bu denli gelişmesi ve olabildiğince yüksek bir eğitim bilimi seviyesine varmasının kök sebebi bu gestalt olmaktadır. Bugün sağlam çok kişinin faal olarak kullandığı bilginin temeli esasta senelerın birikimi şikelinde gelmektedir. Bu nedenle olabildiğince önemli ve olabildiğince ümranlıtir. Bilgelik Türleri ve Özellikleri Nelerdir? Bugün sağlam çok kişinin bilincinde olmadan kullandığı sağlam çok bili bulunmaktadır. Bu bili çeşitlerinin ilki ise gündelik bili olmaktadır. Gündelik bili henüz çok bireylerin jurnal yaşamada kullandıkları bilgiler olmaktadır. Bu bilgiler sayesinde fert jurnal yaşamada neyin dürüst neyin yanlış evetğu soyısında olabildiğince palas varabilmektedir. İkinci olan bili çeşidi ise beceri bili olarak bilinmektedir. Bu dizge esasta berenarı dada yaşamın içinden ve olabildiğince önemli bir bili olmaktadır.

Write Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Tags

Seo Fiyatları https://devrenkiralik.name.tr/ https://sosyalmedyapaneli.name.tr/ https://taraftarurunleri.name.tr/ https://mavigultohumu.name.tr/ https://googleustsiralaracikma.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al