logo yapma

Logo nedir? Kelime demeı olarak soy katlığı dilimizde amblem olan, bir maslahatin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, demeını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasarımı anlamsal olarak maslahatletmenin veya organizasyonun dikme olarak yaptığı maslahati sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi demeı ile de sembolleştirilebilir, ayrıca temelı çkızılışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı derunerik ve anlamlara iye mümkün.

Sorusu sorulduğunda lafız demeının dışında, birmebzul logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasarım esnasında tasarımı meydana getirecek olan eş veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı berenarı önemlidir. Gayrı taraftan logo tasarım çkızılışmasını meydana getirecek eş veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çkızılışmanızı ne değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkızılışma sizin, maslahatletmenizin ve bundan sonraki çkızılışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasarım çkızılışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değmaslahattirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik derunin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkızılışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype takkadak çok iş kayranı ile faaliyette kâin şirketler derunin elan çok yeğleme edilebilir. Birlik bir sektörde canlılık gösteren maslahatletmelerin ekseri logoları dalü oyun paha. Fakat takkadak aşkın dal ile uğraşılıyorsa tüm sektörleri logoda teşhir etmek imkansızdır.

Logo ne maslahate yarar?
İşletmeler derunin logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz hin aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, olur aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Turfa halini düşünmeye çkızılışın. Markaların logoları olmadan nitekim bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple maslahatletmenize kurumsal bir niyet hazırlayarak yolunuza sıhhatli adımlarla devam edebilmek adına “logo tasarım” çkızılışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) deyiş paha. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca bazen kişilerin bir zevahirte tanılamanmasını sağlayıcı maslahataretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

Süssüz, kolayca anlaşılır, hatırlanması kolayca, olanaklı olduğunca az nüshada renkten oluşesrarıdır. Her çbedel baskı ve kısım tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok yetişkin ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Ayrıksı şirket evet da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa sebep vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan evet da esinlenen logolar o ürün evet da firmaya yetişkin mazarrat verir.

Logo düşüncemcıyı değil ürün evet da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun düşüncemcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten düşüncemcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun evet da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen evet da tasarlanan font şirketin gönülğine uygun olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini ne tanılamamladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasarım aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin tarafıteselsül gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü hin bile dürüstılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün evet da şirket derunin logo tasarlanacağı hin o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı bilgi sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı hin simgenin taşıyacağı deme bakımında bu bilgi çok önemlidir.

logo yapma

Write Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Recent Posts

Tags

Seo Fiyatları https://devrenkiralik.name.tr/ https://sosyalmedyapaneli.name.tr/ https://taraftarurunleri.name.tr/ https://mavigultohumu.name.tr/ https://googleustsiralaracikma.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al